Hudba Kultúra & umenie

HVOB A WINSTON MARSHALL PRVÝKRÁT V BRATISLAVE

Elektro-popové duo HVOB sa po roku opäť vracia na Slovensko v rámci svojho jesenného európskeho turné. Po úspešnom koncerte na festivale Grape však tentokrát Rakúšania vystúpia v klubovom prostredí, z ktorého vzišli. V bratislavskom Majestic Music Club sa predstavia s vlastnou svetelnou show už 22. októbra 2017.

HVOB na koncerte odohrajú pesničky z posledného albumu Silk v kompletnej zostave – teda aj so špeciálnym hosťom, britským gitaristom Winstonom Marshallom. Pôjde o večer plný tanečných beatov, snovosti a melodického techna, pričom kapela predvedie o niečo temnejšiu polohu, než sme boli zvyknutí.

Aktuálna nahrávka Silk je ako stret dvoch svetov: techna a indie. Melancholickosť zasneného hlasu Anny Müller a chladný rovný beat Paula Wallnera v zajatí progresívnej elektroniky. Rakúske duo je často považované za zázrak súčasnej tanečnej scény, o čom svedčí aj ich raketový štart na koncertné pódiá.
Od začiatku si ich podchytil prestížny nemecký label Stil Vor Talent a ich debut HVOB (2013) roztočil kolobeh neprestajného koncertovania na domácich pódiách. Na tie svetové ich vyniesla strhujúca audiovizuálna show prelomového albumu Trialog (2015), kde neprestávajú prekvapovať svojou sviežosťou.

HVOB & Winston Marshall – The Blame Game:

Nepochybným míľnikom je aj ich nadväzujúci album Silk (2017), ktorý s ľahkosťou a intenzitou mieša rozmanité farby zvukov naživo vyžarujúce takmer hypnotickú temnejšiu energiu. Úspech spolupráce s oceňovaným britským multiinštrumentalistom Winstonom Marshallom na seba nenechal dlho čakať, pretože ich úvodná skladba The Blame Game sa stala okamžitým hitom.

V Bratislave sa HVOB predstavia prvýkrát, návštevníci festivalu Grape alebo vypredaných koncertov v okolitých krajinách však už vedia, o aké magické vystúpenie ide. Lístky sú dostupné online za 21 eur.
VIAC INFO:
HVOB (at) + Winston Marshall (uk)
22. októbra 2017 20:00
Majestic Music Club, Bratislava
FB event: https://www.facebook.com/events/259869567839091
Predpredaj: http://bit.ly/HVOB_Bratislava
Youtube LIVE: https://www.youtube.com/watch?v=X13beDr0fZY
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=v2vXMI6Xj-g 

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz