Hudba Kultúra & umenie

Hanka G s producentom DUHANOM vydali singel Chasing my Dreams

O spolupráci

„Naša komunikácia s Duhanom sa začala približne pred rokom, kedy ma oslovil cez sociálnu sieť s ponukou spolupráce na tracku, ktorý mal predpripravený. Skladba sa mi zapáčila, ale trvalo mi dlhšie, kým som našla tú správnu inšpiráciu napísať ku skladbe text a melodickú linku. Keďže už vyše dvoch rokov pôsobím v New Yorku, inšpirácia prišla počas jednej upršanej noci po typicky uponáhľanom a aktivitami nabitom NY dni…Text je zrkadlom môjho života a kráčaním si za svojimi snami v meste snov, ktoré nikdy nespí, kde neustále počuť ruch a hluk sirén, kde neviete kedy sa pred Vami otvorí príležitosť v džugli mrakodrapov. S melodickou linkou mi v začiatkoch pomohol aj môj kamarát a člen mojej jazzovej kapely, Taru Alexander, ktorý hrá na bicie nástroje a je synom legendárneho post bob saxofonistu Rolanda Alexandra. Pri mojom jarnom turné na Slovensku, som si odskočila do výborného štúdia Rastislava Dubovského a nahrala hlavnú vokálnu linku. Neskôr som prizvala na nahranie vokálov v NY do štúdia výbornú jazzovú juho-africkú speváčku Melanie Scholtz, ktorá dokonca žila a koncertovala v minulosti v Čechách a na Slovensku. Dnes žije v New Yorku.  Pre mňa je táto spolupráca po dlhej dobe pomyselným začiatkom vybočenia z hudobného žánru jazz & world-music, ktorému sa už roky venujem. Pobyt v USA mi otvoril možnosti pôsobenia aj v iných hudobných žánrov ako gospel, soul, r&b a tak do budúcna určite plánujem aj ďalšie produkcie. Teším sa, až si naše dielo budú môcť vypočuť poslucháči a hlavne ak niekoho ďalšieho inšpiruje ísť si za vlastnými snami.“

BIO

Hanka G vlastným menom Hana Gregušová je slovenská jazzová speváčka, v súčasnosti pôsobiaca na jazzovej scéne v New Yorku. V USA pravidelne vystupuje na jazzových festivaloch, spieva v najprestížnejších jazzových kluboch a spolupracuje s renomovanými americkými jazzovými muzikantami.  Hanka doposiaľ vydala tri sólové albumy a otvárala slovenské koncerty svetových jazzových spevákov ako Kurt Elling, či Cassandra Wilson. Samotná Cassandra Wilson sa o Hanke verejne vyjadrila ako o “najlepšej z nastupujúcej generácie”. Hanka je jedinou sólistkou z východnej Európy úspešne pôsobiacou v gospelovom kostole – Memorial Baptist Church, Harlem, New York. V minulom roku sa stala laureátom najvyššieho slovenského odborného ocenenia v oblasti jazzu – ceny Ladislava Martoníka ako “Jazzman roka 2017“ a zároveň sa stala druhou takto ocenenou ženou za 26 rokov udeľovania tohto ocenenia. Teraz príde so svojou americko-slovenskou kapelou s názvom Hanka G NYC Quartet aj na Slovensko a predstaví tiež svoj minuloročný sólový album Twin Flame.

www.hankag.com

https://www.instagram.com/hankagsinger/

https://www.instagram.com/Hanka_GJazz/

Producent DUHAN pochádza z východného Slovenska, aktuálne žije v Bratislave. Okrem produkovania sa venuje DJ-ingu, hre na klávesových nástrojoch a štúdiovému zvučeniu. Vo svojich produkciách sa nebráni experimentovaniu, žánrovo ho možno zaradiť pod elektroniku a trip-hop s prvkami funku, swingu, soulu a jazzu čo tvorí kontrast old-schoolového feelingu a moderného zvuku. Na svojom konte má okrem singlov a remixov so zahraničnými a domácimi interprétmi  albumy United Gravity (2018) label: VinilDigital (DE) a Back to the Future (2014), label: Ajlavmjuzik(SK).

https://soundcloud.com/duhan-productions

https://www.instagram.com/duhan__official/

https://www.facebook.com/duhanproductions/

credits:

Produkcia, mix: Duhan

Spev, Text: Hanka Gregušová

Back vocals: Melanie Scholtz

Trúbka: Tomáš Vojcovič

Mastering: Dobroslav štúdio

Recording: Dubovsky Music & Studio

EastSide Sound NY recording studio

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz