Hudba Kultúra & umenie

GLADIA MOONY VYDALI DEBUTOVÉ EP BLACK SUGAR

Gladia Moony je synth-popová elektronická kapela z Bratislavy, tvorí ju štvorica muzikantov: Alex Lukáčová (vocals), Adam Dekan (synths), Martin Kosorín (bass/synth) a Martin Madro (drums). Ich debutové EP rozoberá témy odcudzenia, samoty, techonlogickej závislosti, robotiky ale aj sexuality a premeny človeka. Vzniklo zredukovaním pôvodne 15tich piesní.

Žáner by sa dal opísať ako electropop s kvapkou filmovosti ala James Bond, alebo Blade Runner. Niektoré z piesní prešli dynamickým vývojom a zažili si aj 8 razantne odlišných verzií. Od jazzu po techno. V piesni Just a Step kolaboroval na synťákoch Martin Iľanovský aka DJ Tasun. Objavil sa ako silueta taktiež v live zázname z Novej Cvernovky. Mix a master doladil Adam Dekan, o farebný cover sa postarala Barbora Dolinajová.

Black Sugar EP vyšlo v digitálnej forme ako ajlavmjuzik (free) release 45. Vypočuť – stiahnuť si ho môžete na domovskej stránke vydavateľstva, ale taktiež na digitálnych platformách ako Bandcamp, Spotify, Deezer, Google Play atď.

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz