Hudba

GINGERHEAD predstavuje nový videoklip

Česká kapela GINGERHEAD vydáva nový videoklip k singlu Raise me up. 

Novinka v podobe videoklipu predstavuje dvojročnú históriu skupiny prostredníctvom zostrihov rôznych videí z  jej archívu. GINGERHEAD sa tak po albume EP Live in studio opäť dostáva bližšie k svojim fanúšikom.  Videoklip zobrazuje záznamy z nahrávacieho štúdia, koncertov a predstavuje i život samotnej kapely.

Autorom textu je americký folkový spevák a skladateľ Roger Laplant, ktorý je  zároveň bratrancom Maťa Mišíka. „Keď som Rogerovi poslal demo pesničky s otázkou, či by nechcel skúsiť napísať text, vôbec som nečakal, že ho nahrávka tak nadchne. Otextoval ju doslova cez noc.“ hovorí gitarista kapely Maťo Mišík.

GINGERHEAD oslavuje videoklipom Raise me up  úspech na najväčšej českej súťaži v živom hraní – Skutečná Liga, kde obsadili v konkurencii stotridsiatich kapiel druhé miesto. Speváčka Eliška Pekárek Flaková získala i hlavnú cenu Music Talent Awards v kategórii Speváčka Roka.

 

Facebook: https://www.facebook.com/gingerheadband/

Web: https://www.gingerhead.cz/

 

 

O autorovi

Miroslava Luptáková

Miroslava Luptáková

Je študentkou žurnalistiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Už niekoľko rokov pôsobí ako dobrovoľníčka filmového seminára 4živly, pričom posedné roky aj ako asistentka v oblasti PR. Dobrovoľníctvu sa venovala aj v rámci festivalu kabaretu a pouličného umenia Amplión v Banskej Štiavnici. Pôsobila aj ako lektorka v galérií Schemnitz Gallery, zameranej na súčasné slovenské výtvarné umenie.