Cestovanie Fotografie

Fotogaléria: Na cestách

Pavel Chodúr

Zachytiť to čo nás obklopuje je jednou z hlavných túžob, aké ženú fotografa k uväzneniu určitého momentu. Či už sa jedná o úsmev na ľudskej tvári, alebo miesto, ktoré má v našich spomienkach dôležitú úlohu, alebo na udalosť aká v nás vytvorí ten neuveriteľný pocit, že žijeme a všetko okolo nás je krásne.

Martina Csonková je tak trochu rojko a tak trochu dievča s vlastným pohľadom na svet. Keď som ju spoznal jej sny boli strašne veľké a myslím si, že doteraz stále sú. Jej pohľad na život je osobitý, plný nehy a úprimnosti a zároveň je v ňom niečo bláznivé. Z každého jej obrázku na mňa svieti veľmi pozitívna energia a ja pevne verím, že aj keď sa jedná (ako u väčšiny nadšených fotografov s osobitým pohľadom na svet) o hobby, že s tým neprestane, a že mi bude občas posielať nejaké tie obrázky zo sveta či už mimo našich hraníc, alebo toho jej vlastného – vnútorného.

Dovoľujem si ukázať aspoň kúsok z jej tvorby o ktorej som presvedčený, že vás poteší a možno inšpiruje.

foto: Martina Csonková

O autorovi

Pavel Chodúr

Pavel Chodúr

Študoval na VŠMU odbor Umelecká kritika a audiovizuálne štúdia. Tu sa začal venovať písaniu scenárov. Je podpísaný pod prvú slovenskú adaptáciu komiksu v réžií Romana Gregoričku Orfeova pieseň. Venuje sa kreatívnemu písaniu, réžií svojich vlastných diel, herectvu. Rád cestuje a píše o svojich cestách denníky. Niekoľko rokov fungoval v amatérskom divadle ako scenárista a herec a v súčasnosti pracuje pre castingovú agentúru Cine-jessy tiež na pozícií kreativca. Inak vo voľnom čase číta, píše, pozerá, počúva a keď mu zostane chvíľa voľného času ide sa prejsť.