Hudba Kultúra & umenie

Festival Zvuk for Štiavnica 2017

Festival Zvuk for Štiavnica 2017: Tradícia jazzu v Banskej Štiavnici pokračuje!

Podmanivý jazz bude znieť počas festivalu Zvuk for Štiavnica 2017 v čarovných priestoroch historického mestečka.

Na mapu slovenských festivalov sa po ročnej pauze vracia jazz-fusion festival Zvuk for Štiavnica. 17.–19. augusta 2017 prinesie do Banskej Štiavnice opäť kvalitnú hudbu v žánroch jazz, fusion, crossover, súčasná hudba, world music ai. Podmanivé tóny budú znieť v prítmí štiavnických kaviarní a Kultúrneho centra, na terasách, medzi históriou dýchajúcimi budovami, či v Botanickej záhrade.

Príďte sa spolu s nami započúvať do skladieb charizmatickej skladateľky, improvizátorky a speváčky Anny Gadt, ktorá sa vďaka svojmu magickému hlasu stala neoddeliteľnou súčasťou poľskej jazzovej scény. Nechajte sa očariť vystúpeniami švajčiarskeho dua Albireo, ktoré sľubuje strhujúci zvukový exkurz do mystiky prastarých rituálov. Jeden z najlepších bubeníkov sveta, Borlai Gergö so svojou kapelou European Mantra pricestujú z Maďarska aby predviedol všetko čo vie o energickom jazzrocku.

Domáce talenty budú reprezentovať Sisa Fehér s kvartetom Fehero Rocher

Ľubo Šamo Project, Aftertee Stanislava Počajiho. V rámci spolupráce so slovenským hudobným vydavateľstvom Real Music House vám na festival  prinesieme kvalitnú slovenskú hudbu v podaní troch výnimočných hudobných projektov: Altar live Nikolaja Nikitina a Ľuboša Šrámeka v doprovode Juraja Grigláka a Klemensa Marktla. Slovenské ľudové Balady sľubujú dramatické piesňové okamihy podfarbené zastreným spevom Roba Pospiša a gitarou Martina Sillaya. Prekvapujúce, okúzľujúce dielo, v ktorom sa snúbi ľudová, klasická a experimentálna hudobná tvorba v jeden celok, aj to je v skratke Tribute to Ján Cikker.

Okrem hlavného hudobného programu sa tento rok môžete tešiť na obľúbené Jazzové raňajky v podobe rannej jam session v Art Cafe, vernisáž obrazov spojenú s koncertom v Hoteli Grand Matej, či hudobný workshop pre rodiny s deťmi v obľúbenej štiavnickej Čajovni Klopačka.

Vidíme sa v Štiavnici 17.-19.augusta 2017 !

Web / predpredaj: http://zvukforstiavnica.sk/

 

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz