Kultúra & umenie

Festival Atmosféra 2017

Neďaleko dedinky Hontianske Nemce pri Banskej Štiavnici sa 4.8 – 5.8.2017 uskutoční festival Atmosféra. O tom ako vznikal  šiesty ročník tohto podujatia a čo prinesie program hovorí organizátorka Grétka Pavlovová.  

Ako vznikal šiesty ročník festivalu?

My na festivale pracujeme počas celého roka. Tento rok to bolo prvýkrát trošku iné, lebo sa nám podarilo spojiť super team ľudí, ktorí pomáhajú s marketingom a rôznymi vybavovačkami. Čiže, hneď ako sme určili termín a rozhodli sme sa, že meníme priestor, som si dala stretko s našou ilustrátorkou Tinou Minorovou a ona nám navrhla vizuál. Potom sme dali hlavy dokopy s marketingovým teamom a vymysleli sme kampaň #lebomedved, ktorej hlavnou hviezdou je medveď hľadajúci Atmosféru na rôznych funny videách. Nevedeli sme či to bude dobré, ale nakoniec to na ľudí zafungovalo.  Okrem toho som samozrejme oslovovala interpretov a hľadala partnerov a vybavovali sme ďalších milión vecí.

Čo ponúkne program?

Tento rok je toho viac než dosť. Z hudobného programu môžem spomenúť headlinerov Billy Barman, Katarínu Málikovú, Longital, Rusín Čendeš Orchestra či Martina Geišberga, ale aj menšie kapely či interpretov ako Chris Ellys, PJUR, Transpolune alebo Konekshan.

Okrem hudobného programu bude pripravený naozaj silný sprievodný program od diskusie so Sokratovým Inštitútom, filmového stanu s premietaním slovenských filmov a s besedou Mira Rema o filme Cooltúra, prednášky o dizajne Maroša Schmidta, ale aj rôznych divadiel, tvorivých dielní nielen pre deti, handmade marketu, čítačiek kníh, capoiery, jogy a mnohých iných skvelých aktivít. Príde si na svoje naozaj každý.

Aké novinky prinesie?

Tento rok máme dve novinky. Prvýkrát robíme festival dvojdňový, čiže začíname už v piatok poobede a končíme až v nedeľu ráno. Okrem toho meníme priestor, z dediny Hontianske Nemce sa presúvame na krásnu zelenú lúku pár kilometrov od centra dediny do oblasti Viníc. Ide o naozaj parádny priestor s krásnou prírodou, chatkami, oveľa väčšou slobodou, no proste so skutočnou Atmosférou.

O autorovi

Miroslava Luptáková

Miroslava Luptáková

Je študentkou žurnalistiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Už niekoľko rokov pôsobí ako dobrovoľníčka filmového seminára 4živly, pričom posedné roky aj ako asistentka v oblasti PR. Dobrovoľníctvu sa venovala aj v rámci festivalu kabaretu a pouličného umenia Amplión v Banskej Štiavnici. Pôsobila aj ako lektorka v galérií Schemnitz Gallery, zameranej na súčasné slovenské výtvarné umenie.