Hudba

Eluveitie , Arkona , Skálmöld

Tieto tri popredné folk metálové kapely sa objavili 11.12.2014 v Bratislavskom Majestic Music Clube a rozpútali doslova peklo .

Už na začiatku ma prekvapilo ako rýchlo sa tento koncert vypredal , takže kto zaváhal musel krvopotne zháňať lístky cez ľudí na internete .

Keď som sa dostavil na koncert  rada sa tiahla až na ulicu , nuž čo aspoň bolo čas na pivo . Jedno , druhé  no rada sa neskracovala  , tak sme sa rozhodli že sa do nej postavíme aj my . Našťastie to išlo vcelku rýchlo a už sme boli vo vnútri . Sála MMC  bola tak naprataná ako to ešte človek nezažil. Pretlačiť sa do vpred chcelo veľkú guráž ale podarilo sa .

Bohužiaľ Skálmöld som nestihol ale  Arkona bola ako vždy skvostná, speváčka Maria „Masha Scream“ Arhipova bola okúzľujúca . Krásna to žena v ktorej bola vidieť hrdosť a sila ruského národa . Jej hutný hlas prenikal do každého z nás , netrvalo dlho a masa ľudí sa začala hýbať .

Po tomto ruskom hromobití nastala pravá búrka , čisté folk metálové šialenstvo v podaní Eluveitie. Niečo také málo kedy zažijete wall od death , pogo , cicrcle pit ,stage diving . Ľudia sa zdvíhali zo zeme, podávali si ruky , objímali sa  a držali okolo krkov  . Neuveriteľná atmosféra ktorá spútala ľudí a bolo jedno ci sa poznajú alebo nie .

Obidve kapely zahrali svoj najsilnejší repertoár a bolo to aj vidieť .

Moje osobné zhodnotenie tejto akcie ? Jednoducho všetko čo som si mohol priať : pogo , wall of death , circle pit a pre mňa premiérový stage diving , táto kombinácia spôsobila moju krvavú tvár , napuchnuté oko , narazené rebrá a lýtka ale stálo to za to . Porozprávanie a podanie si rúk so spevákom z Eluveitie Chrigelom Glanzmannom a jeho priateľkou , veľmi sympatický človek . Po koncerte pitie piva s rumom s priateľmi  z krásneho veľkého rohu ktorý koloval okolo stolu . Tento deň sa zapíše veľkým písmom do môjho života , keď budem starý si raz povzdychnem a zaspomínam na tento deň . Som rád že som vám mohol priblížiť svoje voľnočasové aktivity . Váš moderátor Lucas .

Ďalej ďakujem za fotky Martinovi Mayerovi ( https://www.flickr.com/photos/101601909@N07/with/15016116793/ )

a za videa https://www.youtube.com/user/SadMariones

https://www.youtube.com/user/BAtraceur

https://www.youtube.com/user/kubikkk1

O autorovi

Avatar

Lukáš Gomboš