Food & Drink Lifestyle

Čajovňa Shangrila

Vlado Král
Autor: Vlado Král

V centre Bratislavy na Michalskej ulici sa nachádza jedna malá čajovňa. Shangrila nesie názov po mýtickom meste položenom v Himalájach, ktoré opisuje James Hilton vo svojej knižke Lost Horizon. Je situovaná v Segnerovej kúrii, ktorú dal postaviť významný mešťan Andreas Segner v 17. storočí a patrí medzi Národné kultúrne pamiatky. Príjemnú atomsféru čajovne, ktorú navodzuje baroková architektúra, dopĺňa interiér robený na mieru, na ktorom sa podielala aj známa slovenská odevná dizajnérka Lea Fekete. V čajovni môžete obdivovať napríklad jej textilný obraz, či nádherný rám zrkadla z prasknutých šálok na toalete alebo podlahu, ktorá pochádza zo starých železničných vagónov.

Na svoje si prídu návštevníci, ktorí obľubujú kvalitné čaje, na výber majú z pestrej ponuky. Taktiež naprázdno nevyjdú milovníci kávy a ani tí čo majú chuť si niečo zahryznúť (odporúčam skvelý humus). Príjemné posedenie môžete doplniť spoločenskou hrou alebo knižkou z početného výberu. K tomu treba spomenúť ešte skvelú obsluhu, ktorá je vždy ochotná a milá. Čajovňa Shangrila je miesto, ktoré vám rozhodne odporúčam navštíviť.

Fotky: Full Spectrum

Facebook

http://www.cajovnashangrila.sk/

 

O autorovi

Vlado Král

Vlado Král

Vyštudoval Hudobnú vedu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Momentálne pokračuje na tejto katedre ako interný doktorand kde sa venuje výskumu hudobno-historických pamiatok a využitiu nových médií pri ich spracovní. Vo voľnom čase občas prispieva recenziami do rôznych periodík, číta knihy, pozerá filmy a je veľkým fanúšikom seriálu X-Files.