Hudba Kultúra & umenie

Aneta Langerová a Korben Dallas nakrútili klip, chystajú EP a vyrazia na spoločné turné!

„Aj zlé rozhodnutie lepšie ako žiadne,“ spievajú Korben Dallas a Aneta Langerová. Že to myslia vážne, potvrdili hneď dvoma rozhodnutiami: vyrážajú spolu na turné a nahrávajú spoločné EP. V úvodnom singli Rozhodnutia sa predstavujú v celkom novej polohe…

„Chlapci sa ma spýtali, či viem spievať po slovensky a rapovať. Po úvodnom šoku sa ukázalo, že to ide,hovorí s úsmevom Aneta Langerová. Z tejto pesničky ide čistá radosť, pri jej nahrávaní sme sa veľmi zabavili,“ uviedol frontman Korben Dallas Juraj Benetin. Spoločné pesničky budú rôznorodé – niektoré sú veselé, niektoré vážne, niektoré sú po slovensky, iné po česky, sú tam duety i skladby, kde spieva iba jeden z nás. Ale všetky ich spája snaha nájsť jedinečný spoločný výraz, ktorý sa bude líšiť od toho, čo robíme každý samostatne.

Hudba k piesni Rozhodnutia vznikala v prešovskom štúdiu Experientia, kde ju produkoval, zaznamenal a mixoval Ľuboslav Petruška, gitarista Korben Dallas. „Cieľom bolo neobmedzovať sa žiadnymi zaužívanými rutinami, nahrávanie si vyslovene užiť a pri tom čo najvernejšie zachytiť živosť daného momentu a interakciu medzi hudobníkmi s ľahkosťou, akú zažívame pri hraní na koncertoch. Za seba môžem s nadšením povedať, že sa to úplne podarilo,“ hovorí Petruška. V súčasnosti sú dokončené tri skladby, koncom januára sa hudobníci opäť stretávajú na sústredení v Prešove, kde dokončia zvyšok materiálu. S Anetou Langerovou pocestuje na východ Slovenska i violončelistka a pesničkárka Dorota Barová, ktorá hrá v jej kapele a pôsobí s členmi Korben Dallas vo formácii Tugriki.

Videoklip k piesni Rozhodnutia vznikal pri nahrávaní spevov v štúdiu Cobra Sound v Rusovciach v Bratislave. Keď sme skončili s nahrávaním, povedali sme si, že zavezieme Ľuba na vlak do Prešova a cestou natočíme klip. Nastúpili sme s chlapcami do auta, moja dvorná fotografka Helena Kadlčíková si sadla na miesto spolujazdca, a keď sme o dvadsať minút neskôr zastavili na bratislavskej Hlavnej stanici, základ klipu bol hotový,“ hovorí Langerová. Cestou späť do štúdia si Langerová s Benetinom ešte zatancovali na parkovisku, tanečnou vsuvkou prispel i bubeník Ozo Guttler, pribudlo i niekoľko záberov z Prahy a podklady boli kompletné. I konečná podoba klipu je výsledkom česko-slovenskej spolupráce; spracovanie materiálu si vzal na starosť slovenský filmár Lukáš Kodoň.

Druhým singlom z EP bude pesnička Konečně. Celá nahrávka bude zverejnená pred začiatkom spoločného turné a bude dostupná v digitálnej distribúcii Supraphonu. Fyzický nosič vyjde v limitovanej edícii a predávať sa bude iba na koncertoch.

Koncertný program na turné bude zložený z troch častí – okrem spoločného materiálu zahrajú Korben Dallas i Aneta Langerová so svojou kapelou vlastné skladby.

Videoklip:

Singel: na iTunes, Spotify, Supraphonline a ďalších digitálnych serveroch: https://lnk.to/LangerovaKorbenDallasRozhodnutia

Aneta Langerová je osobitá česká speváčka a hudobníčka. Po víťazstve v súťaži Česko hľadá SuperStar sa stala jednou z najpopulárnejších českých speváčok. Byť interpretkou jej ale nestačilo. V snahe o rýdzu autenticitu sa vydala na cestu k písaniu vlastných piesní. V roku 2014 vydala svoj zatiaľ posledný album Na Radosti, ktorý sa stretol s veľkým úspechom u fanúšikov i kritikov. Zo štyroch nominácií Akadémie populárnej hudby – CENY ANDĚL 2014 premenila všetky štyri na anjelské sošky.

Bratislavskí Korben Dallas sa za niekoľko rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. Ich prelomový album Karnevalová vrana (2013) im priniesol tri ceny Radio_Head Awards, vrátane ceny pre najlepší singel (Otec) a ceny pre najlepšiu koncertnú kapelu. Spolupracovali tiež s Janou Kirschner, Davidom Kollerom či kapelou Zrní. 

ANETA LANGEROVÁ & KORBEN DALLAS / TERMÍNY TURNÉ 2020:

24. 3. 2020 – Olomouc, S-klub

25. 3. 2020 – Ostrava, Akord

26. 3. 2020 – Brno, Sono Centrum

27. 3. 2020 – Pardubice, Žlutý pes

28. 3. 2020 – Praha, Palác Akropolis

3. 4. 2020 – Trenčín, Piano club

4. 4. 2020 – Banská Bystrica, Robotnícky dom

5. 4. 2020 – Košice, Tabačka

7. 4. 2020 – Žilina, Mestské divadlo

8. 4. 2020 – Bratislava, Majestic Music Club

Všetky informáce o turné a predpredaji českých koncertov: www.langerovaaneta.cz.

Vstupenky na slovenské koncerty turné: na Predpredaj.sk: bit.ly/2LIwxt1 a v sieti Ticketportal.sk: bit.ly/2E39PaL.

Ďakujeme za podporu:Český rozhlas Radiožurnál, RTVS Rádio Slovensko, SHERWOOD Digital, Supraphon

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz